Načítavám...

Trichologické vyšetrenie

Trichológia je veda, ktorá skúma ochorenia vlasovej pokožky a vlasov. Trichológom môže byť lekár aj kaderník. Nakoľko kaderníci - trichológovia nemajú možnosť robiť rôzne laboratórne vyšetrenia, ktoré môžu pomôcť odhaliť príčinu problémov s vlasmi, je spolupráca týchto dvoch odborníkov veľmi dôležitá.

Najčastejšie problémy, s ktorými sa počas trichologického vyšetrenia stretávame, sú lupiny, seborea, psoriáza, nadmerné vypadávanie vlasov - alopécia, suchá a citlivá vlasová pokožka alebo naopak nadmerné mastenie.

Ako prebieha vyšetrenie?

  1. Konzultácia: Pomocou nášho trichologického dotazníka sa zoznamujeme s históriou vlasov a ich problémov, domácou starostlivosťou o vlasy, zdravotným stavom a životným štýlom. Všetky tieto faktory výrazne ovplyvňujú kvalitu pokožky a vlasov.
  2. Fyzikálne vyšetrenie: Trichológ voľným okom alebo s pomocou digitálnej kamery detailne prezerá vlasovú pokožku na identifikáciu všetkých abnormalít.
  3. Laboratórne vyšetrenia: Ako kaderníci - trichológovia nemáme možnosť robiť žiadne laboratórne vyšetrenia, ale radi vám odporučíme vyšetrenia, ak si to stav vyžaduje.

Čo ďalej?

Na základe trichologického vyšetrenia vieme určiť diagnózu vlasovej pokožky a individuálne navrhneme ďalší postup.

  1. Domáca starostlivosť: Odporúčime vám vhodné produkty na váš typ pokožky a vlasov. Pri problémoch s vlasovou pokožkou je obzvlášť dôležité neodkladať umývanie vlasov a fénovanie do sucha, pretože vlhké a tmavé prostredie (vlasová pokožka) je ideálnym prostredím na premnoženie neželaných baktérií a kvasiniek.
  2. Trichologické ošetrenie: Je ošetrenie vlasovej pokožky, pri ktorom vieme odstrániť z pokožky nežiadúce ložiská lupín a šupín, zmierniť vzhľad psoriázy, upokojiť a hydratovať pokožku či podporiť rast vlasov.
  3. Mezoterapia: Je ošetrenie, počas ktorého do vlasovej pokožky vpravujeme aktívne látky pomocou mikroihličiek.

Trichologické vyšetrenie je kľúčové pre všetkých, ktorých trápia problémy s vlasovou pokožkou či nadmerné vypadávanie vlasov. Spoločnými silami sa vieme dostať na správnu cestu za zdravou pokožkou a dokonalými vlasmi.