Načítavám...

Čo je balayage a ako dlho vydrží

Balayage je freehandová technika zosvetlenia vlasov, pri ktorej sa voľnou rukou vykreslujú do vlasov svetlé pramene na vytvorenie postupného a prirodzeného presvetlenia. Každá balayage je jedinečná, vytvorená podľa požiadaviek klientky.

Rozdiel medzi balayage a melírom

Najväčším rozdielom medzi balayage a melírom je práve v tom, že balayage je vykresľovaná voľnou rukou na miestach, kde si klientka želá výraznejšie presvetlenie, zatiaľ čo melír je pravidelné zosvetľovanie tenkých prameňov po celých vlasoch. Rovnako sa tým pádom líšia aj v spôsobe ako vyrastajú - pri balayage sa nemusíme báť ostrého “odrastu”, prechody budú prirodzené. Balayage je taktiež šetrnejší spôsob odfarbovania - vykresľuje sa na hrubších prameňoch ako melír a pri dorábaní je menšia pravdepodobnosť “stretu” s už odfarbenými vláskami a následným poškodením vlasov.

Pre koho je vhodná?

Balayage je vhodná pre všetky klientky ktoré hľadajú prirodzené zosvetlenie a oživenie vlasov, nenáročným na údržbu a dlhotrvajúcim výsledkom. Rovnako ako pri iných technikách zosvetľovania vlasov je dôležité pozerať na kvalitu vlasov. Preto je pred každým odfarbovaním dôležitá konzultácia na zhodnotenie stavu a kvality vlasov, prípadné odporúčanie vhodnejšej techniky s ohľadom na požadovaný výsledok.

Balayage a šediny

Pri balayage nie sú problémom ani šedivé vlásky, ktoré vieme podľa očakávaného výsledného efektu buď zosvetliť a prepojiť so zosvetlenými prameňmi, alebo sa zafarbia samostatne permanentnou farbou v prípade balayage ktoré sú vykreslované nižšie od korienkov.

Starostlivosť po balayage

Keďže všetci chceme aby nám vlasy ako od kaderníčky vydržali čo najdlhšie, je potrebné vláskom venovať dostatok starostlivosti. Po balayage, ako po akomkoľvek inom farbení odporúčame vlásky minimálne dva dni neumývať aby sme predišli rýchlemu vymytiu farby. Po približne 6-8 týždňoch je vhodné objednať sa na toner - vlasom sa doplní potrebná štruktúra čím predchádzame poškodeniu vlasov. V prípade vyrastania šedivých vláskov sa môžu korienky zafarbiť podľa potreby - každých 4-6 týždňov, raz za 6-8 týždňov spojiť farbenie korienkov s tonerom na celkové oživenie. Domácu starostlivosť nastavujeme individuálne podľa potrieb konkrétnej klientky.

Nepáči sa mi výsledok, chcem zjednotiť farbu

Ako pri každom farbení, môže sa stať že klientka nie je spokojná s výsledným efektom, prípadne si nevie zvyknúť na novú farbu. Aj v takýchto prípadoch vieme aj zosvetlované vlasy dostať do podoby, s ktorou bude klientka spokojná. V prípade nespokojnosti len s odtieňom, je najjednoduchšie počkať kým sa toner vymyje, prípadne tomu dopomôcť čistením vlasov a následne vlasy natónovať vhodnejšiou farbou. To platí aj v prípade že klientka sa chce vrátiť k svojej pôvodnej farbe - vlásky sa natónujú, no je potrebné rátať s tým že z odfarbených prameňov sa bude toner rýchlejšie vymývať. Aj napriek tomu sa dá dosiahnuť veľmi pekný prirodzený efekt. Preto je toner tak isto dôležité opakovať každých 6-8 týždňov. Pod tmavšou farbou je stále zosvetlený vlas, ktorý potrebuje servis.

Pokiaľ si želáte viac svetlosti, dá sa balayage prirodzene potiahnuť vyššie ku korienkom, prípadne spojiť s inými zosvetľovacími technikami na dosiahnutie výraznejšieho presvetlenia.

Kedy zopakovať balayage?

V podstate kedykolvek, po konzultácií s kaderníkom. Každej klientke vyhovuje iná pravidelnosť. Niekto chodí každé tri mesiace, niekto raz za rok. Ak ste neboli dlhšie u svojho kaderníka, je dobré sa pred objednaním na službu poradiť.