Načítavám...

Ako často umývať vlasy

Na túto otázku neexistuje univerzálna odpoveď. Vo všeobecnosti platí fakt, že vlasy si umývajte tak často ako to cítite za potrebné. Niekto si ich potrebuje umyť denne, niekto jedenkrát do týždňa. Všetko záleží od druhu vlasovej pokožky a typu účesu, aký nosíte.

Avšak je tu jedno základné pravidlo.

Dôležité je umývanie vlasov neodkladať na neskôr. Prečo?

Ak sú už vlasy viditeľne mastné a aj napriek tomu odkladáte umývanie, musíte vedieť, že na vlasovej pokožke, tak ako aj na celom tele máme prirodzený kožný mikrobióm. Milióny malých bojovníkov v podobe húb, kvasiniek, baktérií, vírusov, ktorí udržujú našu pokožku zdravú. Pri dlhšom odkladaní umývania sa môžu premnožiť a časom spôsobovať problém s mastnením vlasov alebo lupinami, prípadne iné kožné ochorenia.

Môžem si umývať vlasy denne?

Áno, môžete. Chápeme potrebu mať vlasy upravené každý deň. Je k tomu ale potrebné vybrať šampón s menším obsahom tenzidov (penidiel) aby neprišlo k enormnému vysušovaniu vlasovej pokožky. Na e-shope nájdete tieto šampóny v kategórií na denné umývanie. Výnimočne pri dennom umývaní vlasov ich stačí šampónovať jedenkrát. Ideálne je vybrať aj trošku silnejší kondicionér, obzvlášť ak sú vlásky odfarbované, aby sa predišlo ich nedostatočnej výžive.

Mám seboreu, ako často si mám umývať vlasy?

Pri kožných ochoreniach by sa umývanie vlasov nemalo odkladať dlhšie ako dva dni. Ideálne aj denne. Je to práve z dôvodu premnoženia kvasiniek na vlasovej pokožke a je potrebné ju udržiavať čistú, aby sa nestíhala zapáliť. Ideálnym pomocníkom je po umytí fénovanie vlasov, aby pokožka neostala vlhká.

Kedy si mám vlasy umývať?

Väčšinou klientkám odporúčame umývanie vlasov ráno. Má to viac benefitov a určite sa oplatí si kvôli tomu privstať.

  1. Cez noc sa nám prostredníctvom potu cez pokožku detoxikuje telo, ráno to všetko pekne zmyjete a zabránite možnému mastneniu vlasov.
  2. Ráno sa donútite vlasy vyfénovať a upraviť, čiže váš účes bude pekný celý deň.
  3. Vaša vlasová pokožka sa má čas cez deň odvetrať a zbaviť sa vlhkosti, ktorá pri spánku na vankúši môže spôsobovať narušenie kožného mikrobiómu.
  4. Prevencia pred kožnými ochoreniami.

Peelingový šampón?

Tento šampón by sa mal stať vaším kúpeľňovým spoločníkom. Tak ako na tele a pleti, tak aj vo vlasoch sa nám pokožka obmieňa každých cca 21-28 dní. Práve preto je dôležité ju peelingovať aspoň dvakrát do mesiaca. Zabezpečíte tým správne odštiepenie odumretej pokožky, budete tým predchádzať tvorbe lupín. Zlepší sa prekrvenie a prienik aktívnych látok, tým sa aj zmierni padanie vlasov.