Načítavám...

Starostlivosť o blond vlasy

Och, tie blond vlasy! Vidíme ich v reklamách, na sociálnych sieťach či na náhodnej okoloidúcej v MHD. Nevieme z nich spustiť oči. Ale kde sa ukrýva realita týchto krásne lesklých, dlhých ako odfarbovačom nedotknutých blond vlasov?

Horko-sladká realita?

V prípade, ak túžite po dokonalej blond, je pravda taká, že ak chceme docieliť požadovaný výsledok a udržateľnosť, či už vytúženého odtieňa alebo kvality vlasu, je práve v týchto prípadoch najdôležitejšia spolupráca medzi vami a vaším kaderníkom.

Čo je nutné vedieť pred samotným zosvetlením?

Blond vždy žltol, žltne a bude žltnúť. To znamená, že ak túžite po svetlejších vláskoch, ale nie je pre vás možné pravidelne navštevovať kaderníka (to je každých 6 až 10 týždňov), potom táto technika pre vás nie je úplne ideálnou voľbou. Prečo? Lebo práve zosvetlený vlas potrebuje viac starostlivosti, aby si udržal ako kvalitu, tak aj peknú farbu.

Ako sa starať o už zosvetlené vlasy?

Zosvetlený vlas vo väčšine prípadov stráca primárne proteín. Tým pádom je nutné mu ho pravidelne dodať, pomocou kondicionéru aj masky. Taktiež môžeme proteín dodať aj vo fáze nanášania stylingových produktov.

  • Šampón: Proteínový alebo ukludňujúci, sa stará najmä o pokožku. Prosím, do dĺžok nezasahujeme. Pamätajte na to, že pravidelne zosvetlený vlas je aj krehký vlas. Šampónovaním dĺžok by sme len zbytočne chemicky aj fyzicky ten vlas zasa narúšali a vysušovali ho.
  • Kondicionér/maska: V oboch prípadoch nám práve tento produkt dodáva najväčšie množstvo výživy. Preto je nevyhnutný. To, či už použijete masku alebo kondicionér, poprípade oboje, závisí od kvality vlasu po úkone. Ideálne je sa poradiť so svojím kaderníkom. Produkt nanášame do celých vlasov, nechávame pôsobiť podľa odporúčania a poriadne vymyjeme. Milé klientky, „poriadne“ znamená do bodu, kým je vlas na dotyk ako po šampóne. Musí vŕzgať.
  • Tepelná ochrana: Proteín a zasa ten proteín. Podľa odporučenia kaderníka sa viete dozvedieť, či vám stačí dodať proteín do vlasov len pomocou tepelnej ochrany alebo treba pridať viac. Sú rôzne druhy sprejov, krémov aj gélov. No najdôležitejšia je práve tá tepelná ochrana, pretože práve pri zosvetlovaných vláskoch je dôležité fénovanie.

Spolupráca s kaderníkom = pravidelnosť

  • Pravidelné tónovanie vlasov je taktiež nevyhnutné pre kvalitu. Odfarbením odstraňujeme z vlasov aj jeho prirodzený pigment. Tonerom tam ten pigment zasa vraciame naspäť, dokonca nám spája naspäť dôležité väzby vo vlasoch, ktoré sa rozpájajú odfarbovaním.
  • Používať odporúčanú kozmetiku na mieru a pravidelne konzultovať stav vlasu. Zosvetlený vlas je vlas, ktorý najviac prijíma, tým pádom sa častokrát zmení to, akú výživu potrebuje. Nekupujte si produkty sama, ale vždy si nechajte poradiť.
  • Žehlenie a natáčanie nie sú úplní kamaráti pri odfarbenom vlase. Ideálne je sa vyhýbať častým tepelným úpravám. Nakoľko teplo pohlcuje pigment, ak to už obmedziť neviete, tak tepelne vlasy upravujte vždy s nanesenou tepelnou ochranou, čerstvo po umytí a vyfúkaní, pri maximálne 180°C.
  • Silver šampón nie je riešenie. Môžeme ho používať občas, ale opäť po tom, čo sa poradíte so svojím kaderníkom. Dôležité je vedieť, ako správne fialový šampón používať. No nie je to náhrada tónovania.

Motivácia na záver

Áno, mať blond vlásky je dlhá, strastiplná a častokrát stresujúca cesta, ale stojí za to. Samostatná starostlivosť a pravidelnosť je zasa len o zvyku. Ak už do toho pôjdete, stačí len dôverovať svojmu kaderníkovi a spolupracovať, aby ste si aj vy mohli užívať svoj BLONDE moment ako v reklame na šampóny.